Nefret ediyorum! Bir çoğunuzdan…

Geceden dünyayı içmişiz, güne sarhoş uyanıyorum. Uyumaktan ziyade sızmışım biraz, kıyafetlerim üzerimde aynen duruyor… Bir sigara içip boş boş duvara bakıyorum. Söndürülmüş yarım sigarlar yüzünden tıka basa dolu kül tabağını, mezelik yoğurdun kabına döküyorum. Üzerime ceketimi atıp iniyorum aşağıya.

Tıklım tıklım otobüs durağı, sigarasının son nefesini otobüsün içine üfleyen dayı, suratsız otobüs şoförü, erken binmek için birilerini sıkıştıran abla, güzel kızlara gözleriyle tecavüz eden sapık, otobüs kartında para olmadığı için alıcı gözlerle etrafa bakan şehrin yabancısı…

*************

Ve ben…

Her nefes alışverişimde yeniden güzel olduğum yoğun alkol kokusu, yağlı ve dağınık saçlarım, kulağımda memleketin tüm derdini üzerime yüklemek için yeterli şarkılar, kafamda intihar notları…

Otobüste, ‘aman ona baktım sanmasın’ diye camdan dışarı bakar vaziyette bir ben…

Gözüme ilişenler listesinin kalabalıklığı…

*************

Daha önceden yağlı saçlarını cama dayayıp leş eden yolcudan, duraklara yaklaşmadan asla frenlemeyen ve durması gerektiğinde aniden frene asılarak bizi yere sermek isteyen şoförden, ineceği durağa gelmeden düğmesine basıp hazır vaziyete geçmeyen yolcudan, sinyal vermeden dönen, dörtlüsünü yakmadan duran sürücüden, bağıra bağıra tüm otobüse telefon görüşmesini dinleten beyinsizden, sırt çantasını çıkarmayarak iki kişilik yer kaplayan öğrenciden.. Nefret ediyorum!

*************

Otobüsten iniyorum…

Kaldırıma arabasını park eden araç sahibinden, yere tüküren pislikten, gördüğü köpeğe hoşt diyen insan müsveddesinden, bankamatikten para çekerken mümkün olabilecek en ağır şekilde hareket eden heriften, yol kenarında ki reklam panolarına bizim verdiğimiz vergilerden yaptırdığı kocaman fotoğrafını sergileyen siyasiden, 3 kişinin rahatlıkla sığabileceği bir kaldırımı arkadaşları ile kol kola girerek kaplayan tiplerden, müziğin sesini tüm cadde ile paylaşacak şekilde açan apaçiden… Nefret ediyorum.

*************

İşe başlıyorum…

Yalakalardan…

Nefret ediyorum! Özetle, midemi bulandırıyorsunuz… Birçoğunuz!

Tayfur Kara / Nefret ediyorum! Birçoğunuzdan…  – 2019 Şubat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.